Şanzıman Beyin Tamiri

Günümüz teknolojisinde daha karmaşık bir yapıya sahip olan otomatik şanzıman valf gövdesi tamiri, revizyonu veya test işlemleri daha zor hale geldiği daha doğrusu bu işlemlerin belirli standartlarda yapılması daha da zorlaşmıştır. Artan vitesler şanzıman yapısında iç içe giren karmaşık kavramalara neden olmakla birlikte, valf gövdesinin daha karmaşık bir yapıya bürünmesine sebep olmuştur. Doğru teşhis, doğru müdahale, doğru parça ve test makinaları bu alandaki kritik noktaları oluşturmaktadır.

Nissan CVT Şanzıman Beyin Testi

5 thoughts on “Şanzıman Beyin Tamiri

 1. DOĞAN ÖZALP
  DOĞAN ÖZALP / Cevapla 19 Nisan 2019 at 11:41

  Merhaba benim aracım 2012 reno fluance araç ilk hareketden sonra veya yavaşlayıp devirden düşünce yani 3 den 2 ye geçerken bilgi ekranında vites kutusunu kontrol ediniz yazısı çıkıyor . Bu arızanın sebebi nedir.?

  • admin
   admin / Cevapla 21 Nisan 2019 at 16:40

   Doğan Bey, muhtemelen şanzıman beyninizde (elektronik ünitede) bir problem mevcut. Aracınızda herhangi bir arıza kodu mevcut mudur?

 2. Mehmet uç
  Mehmet uç / Cevapla 7 Ağustos 2019 at 09:31

  Merhaba 2001 otomatik Fiat bravo aracım var son günlerde D ve 3 konumunda vites geçişinde sanki boşa almış gibi oluyor ve arıza lambası yanıyor 2 ye çekince sorun olmuyor sorun nedir ve bize maliyeti ne olur

  • admin
   admin / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 14:53

   Mehmet Bey, aracınızda hem elektriksel hem de mekanik problem olabilir. Arıza kodunuz var mıdır?

 3. alper
  alper / Cevapla 2 Ekim 2019 at 14:02

  merhabalar 2014 nissan gaşkai aracım var yaklaşık 6 aydır duruşlarda aracımda titreme söz konusu özellikle yoğun trafikr bu durum oluyor uzun yolda du durum yok bana yardımcı olmanızı mümkünmüdür dizel otomatik 1.6 tekna skaypek şanzıman fiyatı belimidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir