Citroen Şanzıman Beyni Tamir ve Testi

Firmamız bünyesinde bulundurduğu 3 adet hidrolik beyin test ünitesi ve 1 adet selenoid test makinesi ile Citroen araçlarda bulunan AL4/DPO şanzımanların beyinlerinin test ve tamirlerini garantili bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Citroen AL4 DPO Şanzıman Beyni Testi
Citroen AL4 DPO Şanzıman Beyni

Ayrıca otomatik vites Citroen araçların şanzıman tamir ve bakımı garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Özellikle AL4 şanzıman tamiri konusunda uzmanlaşmış durumdayız. Bütün şanzımanlarımız Türkiye’de sadece firmamızda bulunan özel yazılıma sahip Superflow şanzıman dinamometresinde test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmekte/araçlara montajı gerçekleştirilmektedir.

Citroen grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

5 thoughts on “Citroen Şanzıman Beyni Tamir ve Testi

 1. Sezgin
  Sezgin / Cevapla 14 Mart 2019 at 20:12

  Aracım Citroen C4 2006 OTM.vites 1,6. HDI , aracı sürerken mekanik bir ses geliyor ve sarsıntı oluşuyor,vites göstergesinde rakamlar silinip çizgi çıkıyor, ama araç yinede çalışıyor,ancak performansta düşüş oluyor

  • admin
   admin / Cevapla 15 Mart 2019 at 08:57

   Sezgin Bey, aracınız kritik bir arızadan dolayı korumaya almaktadır. En yakın serviste arıza tespit cihazına bağlatıp arıza kodunu bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için. Siz çayınızı içerken eksper ustalarımız ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirebilirler.

 2. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 27 Temmuz 2019 at 01:59

  İyi günler 2006 model citroen c3 otomatik aracını yeni aldım kalkış gidiş vites değişiminde hiçbir problem yok yanlız araç dururken d ye yada r ye aldığımda kapıttan elektiriksel cızırtı sesi geliyor. Bir sıkıntı var mıdır. Varsa nasıl çözebiliriz?

  • admin
   admin / Cevapla 27 Temmuz 2019 at 21:12

   Mehmet Bey, cızırtı pwm selenoidlerinizden geliyorsa problem değildir.

   • Sadık Çığırtaş
    Sadık Çığırtaş / Cevapla 4 Ağustos 2019 at 09:34

    Merhaba. Aracım ds4 2012 model 1.6 dizel otomatik sanziman. Aracımda 15 gün önce serviste baskı balata volant değişti aracım dengesiz bi hal aldı vites değişim araliklari 4 5 saniye sürüyor ve birden kavrama yada kavramama gibi problemler yapıyor ve ariza ışığı yakip sanziman kendini korumaya alıyor vites 3 ten fazla ilerlemiyor ve bayağı bir vuruntu yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir