Audi A3 Şanzıman Beyni Tamiri

Audi A3 aracınızda vites geçişlerinde vuruntu, boşa düşme, geç doldurma, çift doldurma gibi arızalarınız varsa muhtemel bir otomatik şanzıman beyni arızası yaşamaktasınız. Audi A3 şanzıman beyni arızası tamiri için doğru adrestesiniz.

Audi A3 araçlarda hangi tip otomatik şanzımanlar kullanılmıştır?

 • 1999-2003 arası modellerinde 4 ileri 01M şanzıman beyni
 • 2004-2008 arası 1.6 Tiptronik modellerinde 6 ileri 09G şanzıman beyni
 • 2008-2011 arası 1.6 benzinli modellerinde 7 ileri 0AM şanzıman beyni
 • 2008-2013 arası 1.4 TFSI S-Tronic modellerinde 7 ileri 0AM şanzıman beyni
 • 2011-2013 arası 1.6 Tdi S-Tronic modellerinde 7 ileri 0AM şanzıman beyni
 • 2013- 1.6 Tdi S-Tronic modellerinde 7 ileri DSG şanzıman beyni
 • 2016- 1.0 TFSI S-Tronic modellerinde 7 ileri DSG şanzıman beyni
 • 2017- 1.5 TFSI S-Tronic modellerinde 7 ileri 0AM şanzıman beyni
Audi A3 Şanzıman Beyni

Audi A3 Şanzıman Beyni Revizyonu

Firmamızda Audi A3 otomatik şanzıman beyni tamiri 01M, 09G Aisin TF60 ve 0AM modelleri için garantili olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte şanzıman beyni tamir işleminin kesin sonuç verebilmesi için, şanzımanın ve tork konvertör veya kavramanın durumundan emin olunması gerekmektedir. Bundan dolayı garantimiz sadece kendi servislerimizde, şanzımana da tarafımızca onarım/kontrol uygulanması durumunda geçerlidir.

01M Şanzıman Beyni
Audi A3 01M şanzıman beyni

Garantili Audi A3 Şanzıman Beyni Tamiri

Türkiye’de sadece firmamızda bulunan beyin test makineleriyle Audi A3 araçlardaki otomatik şanzıman beyin ünitelerinin test ve onarımını Atco otomatik şanzıman merkezi olarak garantili olarak yapabilmekteyiz. Şanzıman beyni onarımı esnasında hidrolik ünite tamamen açılarak içerisindeki valfler ve kanallar değişik metotlar ile ölçülmekte, revizyon ve değişim işlemleri bu testlerin sonucunda yapılmaktadır.

0AM Şanzıman Beyni

Şanzıman Beyni Tamirini Nasıl Yapıyoruz?

Şanzıman beyni tamiri işleminde önemli bir adım solenoid valf kontrolü ve tamiridir. Firmamızda gerçekleştirilen revizyon esnasında hidrolik beyin üzerindeki bütün selenoidler, kendilerine özel olarak imal edilmiş test bloklarında araçtaki çalışma koşullarına uygun basınç, sıcaklık, tetikleme değerleri ve süreleri göz önüne alınarak itina ile test edilmektedir. Testi olumlu geçen selenoid valfleri kullanıma sunulurken, testi geçemeyen selenoid valfler yenileri ile değiştirilmektedir.

Şanzıman Beyni Tamiri

Hidrolik ünite yenilendikten sonra test edilmiş selenoid valfler gövde üzerine monte edilir. Bundan sonraki etapta onarımı tamamlanan şanzıman beyinleri Tübitak destekli projemiz ile imak edilen ve Türkiye’de sadece firmamızda bulunan 4 özel test makinesinde test edilmekte ve test sonuçları mühendislerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

Unutmamak gerekir ki: Şanzıman beyninin sorunsuz olarak  işleyebilmesi için şanzımanın ve tork konvertörünün de sorunsuz çalışması gerekmektedir. Şanzıman içinde veya tork konvertöründe bir arıza var ise beyin onarımı yapılsa dahi şikayetleriniz devam edebilir. Bundan dolayı şanzıman beyin revizyon işlemlerimize sadece aracın diğer aksamları da İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan ana servislerimizde müdahale edildiğinde garantili olarak müşterilerimize sunmaktayız.

A3 otomatik şanzıman beyni arızası tespiti için İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret ederek,  aracınıza cihaz bağlayıp arıza tespitini nokta atışıyla bulabiliriz üstelik bu hizmetimizi de size ücretsiz bir şekilde sunmaktayız.

Audi A3 Şanzıman Beyni Tamir Fiyatları

Güncel Audi A3 şanzıman beyni revizyonu fiyatlarımızı öğrenmek için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi 0850 640 06 85 – Dahili- 17 ve 0552 606 87 84

One thought on “Audi A3 Şanzıman Beyni Tamiri

 1. Murat Bilgiç
  Murat Bilgiç / Cevapla 29 Nisan 2024 at 18:09

  Belirttiğiniz sorunları yaşıyorum. Hem boşa düşürüyor. 2 den 3 e 4000 devir istiyor. Normal hızda giderken gazı kestigimde vites düşürüyor, hemen ardından yükseltiyor ve geçişler vuruntulu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir