Nissan X-Trail Şanzıman Beyni Tamiri

Nissan X-Trail aracınızda vites geçişlerinde vuruntu, boşa düşme, geç doldurma, çift doldurma gibi arızalarınız varsa muhtemel bir otomatik şanzıman beyni arızası yaşamaktasınız. Nissan X-Trail şanzıman beyni arızası tamiri için doğru adrestesiniz.

Nissan X-Trail araçlarda hangi tip otomatik şanzımanlar kullanılmıştır?

  • 2007-2013 arası 2.0 benzinli modellerde JF011E şanzıman beyni
  • 2007-2013 arası 2.0 dizel modellerde 6 ileri JF613E şanzıman beyni
  • 2014-2019 arası 1.6 dizel modellerde JF017E şanzıman beyni
Nissan X-Trail Şanzıman Beyni

Nissan X-Trail Şanzıman Beyni Revizyonu

Firmamızda Nissan X-Trail otomatik şanzıman beyni tamiri JF017E , JF613E VE JF011E modeli için garantili olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte şanzıman beyni tamir işleminin kesin sonuç verebilmesi için, şanzımanın ve tork konvertör veya kavramanın durumundan emin olunması gerekmektedir. Bundan dolayı garantimiz sadece kendi servislerimizde, şanzımana da tarafımızca onarım/kontrol uygulanması durumunda geçerlidir.

JF017E Otomatik Şanzıman Beyni

Garantili Nissan X-Trail Şanzıman Beyni Tamiri

Türkiye’de sadece firmamızda bulunan beyin test makineleriyle Nissan X-Trail araçlardaki otomatik şanzıman beyin ünitelerinin test ve onarımını Atco otomatik şanzıman merkezi olarak garantili olarak yapabilmekteyiz. Şanzıman beyni onarımı esnasında hidrolik ünite tamamen açılarak içerisindeki valfler ve kanallar değişik metotlar ile ölçülmekte, revizyon ve değişim işlemleri bu testlerin sonucunda yapılmaktadır.

JF011E Otomatik Şanzıman Beyni

Şanzıman Beyni Tamirini Nasıl Yapıyoruz?

Şanzıman beyni tamiri işleminde önemli bir adım solenoid valf kontrolü ve tamiridir. Firmamızda gerçekleştirilen revizyon esnasında hidrolik beyin üzerindeki bütün selenoidler, kendilerine özel olarak imal edilmiş test bloklarında araçtaki çalışma koşullarına uygun basınç, sıcaklık, tetikleme değerleri ve süreleri göz önüne alınarak itina ile test edilmektedir. Testi olumlu geçen selenoid valfleri kullanıma sunulurken, testi geçemeyen selenoid valfler yenileri ile değiştirilmektedir.

Hidrolik ünite yenilendikten sonra test edilmiş selenoid valfler gövde üzerine monte edilir. Bundan sonraki etapta onarımı tamamlanan şanzıman beyinleri Tübitak destekli projemiz ile imak edilen ve Türkiye’de sadece firmamızda bulunan 4 özel test makinesinde test edilmekte ve test sonuçları mühendislerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

Unutmamak gerekir ki: Şanzıman beyninin sorunsuz olarak  işleyebilmesi için şanzımanın ve tork konvertörünün de sorunsuz çalışması gerekmektedir. Şanzıman içinde veya tork konvertöründe bir arıza var ise beyin onarımı yapılsa dahi şikayetleriniz devam edebilir. Bundan dolayı şanzıman beyin revizyon işlemlerimize sadece aracın diğer aksamları da İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan ana servislerimizde müdahale edildiğinde garantili olarak müşterilerimize sunmaktayız.

X-Trail otomatik şanzıman beyni arızası tespiti için İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret ederek,  aracınıza cihaz bağlayıp arıza tespitini nokta atışıyla bulabiliriz üstelik bu hizmetimizi de size ücretsiz bir şekilde sunmaktayız.

Nissan X-Trail Şanzıman Beyni Tamir Fiyatları

Güncel Nissan X-Trail şanzıman beyni revizyonu fiyatlarımızı öğrenmek için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi 0850 640 06 85 – Dahili- 17 ve 0552 606 87 84

One thought on “Nissan X-Trail Şanzıman Beyni Tamiri

  1. Muhammet Öksüz
    Muhammet Öksüz / Cevapla 3 Şubat 2020 at 18:31

    Merhabalar, 2014 x trail şanzıman komple değişim ortalama ne kadar ücretle oluyor acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir