Peugeot 3008 Şanzıman Beyni Tamiri

Peugeot 3008 aracınızda vites geçişlerinde vuruntu, boşa düşme, geç doldurma, çift doldurma gibi arızalarınız varsa muhtemel bir otomatik şanzıman beyni arızası yaşamaktasınız. Peugeot 3008 şanzıman beyni arızası tamiri için doğru adrestesiniz.

Peugeot 3008 araçlarda hangi tip otomatik şanzımanlar kullanılmıştır?

 • 2011-2011 arası 1.6 THP modellerde 6 ileri AF40 şanzıman beyni
 • 2015- arası 1.6 BlueHdi modellerde 6 ileri TF70 şanzıman beyni
 • 2018- arası 1.5 BlueHdi modellerde 6 ileri TF70 şanzıman beyni
Peugeot 3008 Şanzıman Beyni

Peugeot 3008 Şanzıman Beyni Revizyonu

Firmamızda Peugeot 3008 otomatik şanzıman beyni tamiri TF70 ve AF40 modeli için garantili olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte şanzıman beyni tamir işleminin kesin sonuç verebilmesi için, şanzımanın ve tork konvertör veya kavramanın durumundan emin olunması gerekmektedir. Bundan dolayı garantimiz sadece kendi servislerimizde, şanzımana da tarafımızca onarım/kontrol uygulanması durumunda geçerlidir.

TF70 Otomatik Şanzıman Beyni

Garantili Peugeot 3008 Şanzıman Beyni Tamiri

Türkiye’de sadece firmamızda bulunan beyin test makineleriyle Peugeot 3008 araçlardaki otomatik şanzıman beyin ünitelerinin test ve onarımını Atco otomatik şanzıman merkezi olarak garantili olarak yapabilmekteyiz. Şanzıman beyni onarımı esnasında hidrolik ünite tamamen açılarak içerisindeki valfler ve kanallar değişik metotlar ile ölçülmekte, revizyon ve değişim işlemleri bu testlerin sonucunda yapılmaktadır.

Şanzıman Beyni Tamirini Nasıl Yapıyoruz?

Şanzıman beyni tamiri işleminde önemli bir adım solenoid valf kontrolü ve tamiridir. Firmamızda gerçekleştirilen revizyon esnasında hidrolik beyin üzerindeki bütün selenoidler, kendilerine özel olarak imal edilmiş test bloklarında araçtaki çalışma koşullarına uygun basınç, sıcaklık, tetikleme değerleri ve süreleri göz önüne alınarak itina ile test edilmektedir. Testi olumlu geçen selenoid valfleri kullanıma sunulurken, testi geçemeyen selenoid valfler yenileri ile değiştirilmektedir.

Hidrolik ünite yenilendikten sonra test edilmiş selenoid valfler gövde üzerine monte edilir. Bundan sonraki etapta onarımı tamamlanan şanzıman beyinleri Tübitak destekli projemiz ile imak edilen ve Türkiye’de sadece firmamızda bulunan 4 özel test makinesinde test edilmekte ve test sonuçları mühendislerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

Unutmamak gerekir ki: Şanzıman beyninin sorunsuz olarak  işleyebilmesi için şanzımanın ve tork konvertörünün de sorunsuz çalışması gerekmektedir. Şanzıman içinde veya tork konvertöründe bir arıza var ise beyin onarımı yapılsa dahi şikayetleriniz devam edebilir. Bundan dolayı şanzıman beyin revizyon işlemlerimize sadece aracın diğer aksamları da İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan ana servislerimizde müdahale edildiğinde garantili olarak müşterilerimize sunmaktayız.

3008 otomatik şanzıman beyni arızası tespiti için İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret ederek,  aracınıza cihaz bağlayıp arıza tespitini nokta atışıyla bulabiliriz üstelik bu hizmetimizi de size ücretsiz bir şekilde sunmaktayız.

Peugeot 3008 Şanzıman Beyni Tamir Fiyatları

Güncel Peugeot 3008 şanzıman beyni revizyonu fiyatlarımızı öğrenmek için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi 0850 640 06 85 – Dahili- 17 ve 0552 606 87 84

2 thoughts on “Peugeot 3008 Şanzıman Beyni Tamiri

 1. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 27 Nisan 2022 at 03:24

  Üstacım bende 3008 var araç yolda ısındığı zaman vites kutusu arızası veriyor bazen de aracı çalıştırırken P olan vitesi p ye getirin diyerek çalışmıyor

  • admin
   admin / Cevapla 14 Haziran 2022 at 16:01

   Mehmet Bey merhaba, ısındığındaki arızanız muhtelemelen şanzıman içindeki balata grupları, conta ve teflonların soğukta düzgün çalışıp sıcakta yıpranmalarından kaynaklı görevlerini düzgün yerine getiremediğinden bu arızayı ekrana düşürür. Arıza kodlarının tespitiyle beraber ön yorum yapılıp şanzıman açıldığında problem netleştirilir aynı zamanda hidrolik ünitenin de testlerinin yapılması gerekmektedir. P konumu hatası ise vites halatı uzaması veya vites konum şalterinin düzgün çalışmamasından kaynaklanabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir