Ford Fiesta Şanzıman Beyni Tamiri

Ford Fiesta aracınızda vites geçişlerinde vuruntu, boşa düşme, geç doldurma, çift doldurma gibi arızalarınız varsa muhtemel bir otomatik şanzıman beyni arızası yaşamaktasınız. Ford Fiesta şanzıman beyni arızası tamiri için doğru adrestesiniz.

Ford Fiesta araçlarda hangi tip otomatik şanzımanlar kullanılmıştır?

 • 2005-2012 arası 1.4 ve 1.6 benzinli modellerde 4 ileri 4F27E şanzıman beyni
 • 2013-2017 arası 1.6 benzinli modellerde 6 ileri 6DCT250 şanzıman beyni
 • 2014-2016 arası 1.0 Gdti modellerde 6 ileri 6DCT250 şanzıman beyni
 • 2017- 1.0 Ecobost modellerde 6 ileri 6F35 şanzıman beyni
Ford Fiesta Şanzıman Beyni

Ford Fiesta Şanzıman Beyni Revizyonu

Firmamızda Ford Fiesta otomatik şanzıman beyni tamiri 6F35 ve 4F27E modeli için garantili olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte şanzıman beyni tamir işleminin kesin sonuç verebilmesi için, şanzımanın ve tork konvertör veya kavramanın durumundan emin olunması gerekmektedir. Bundan dolayı garantimiz sadece kendi servislerimizde, şanzımana da tarafımızca onarım/kontrol uygulanması durumunda geçerlidir.

4F27E Şanzıman Beyni
4F27E Otomatik Şanzıman Beyni

Garantili Ford Fiesta Şanzıman Beyni Tamiri

Türkiye’de sadece firmamızda bulunan beyin test makineleriyle Ford Fiesta araçlardaki otomatik şanzıman beyin ünitelerinin test ve onarımını Atco otomatik şanzıman merkezi olarak garantili olarak yapabilmekteyiz. Şanzıman beyni onarımı esnasında hidrolik ünite tamamen açılarak içerisindeki valfler ve kanallar değişik metotlar ile ölçülmekte, revizyon ve değişim işlemleri bu testlerin sonucunda yapılmaktadır.

Fiesta Şanzıman Beyni
4F27E Otomatik Şanzıman Beyni İç Görüntüsü

Şanzıman Beyni Tamirini Nasıl Yapıyoruz?

Şanzıman beyni tamiri işleminde önemli bir adım solenoid valf kontrolü ve tamiridir. Firmamızda gerçekleştirilen revizyon esnasında hidrolik beyin üzerindeki bütün selenoidler, kendilerine özel olarak imal edilmiş test bloklarında araçtaki çalışma koşullarına uygun basınç, sıcaklık, tetikleme değerleri ve süreleri göz önüne alınarak itina ile test edilmektedir. Testi olumlu geçen selenoid valfleri kullanıma sunulurken, testi geçemeyen selenoid valfler yenileri ile değiştirilmektedir.

Hidrolik ünite yenilendikten sonra test edilmiş selenoid valfler gövde üzerine monte edilir. Bundan sonraki etapta onarımı tamamlanan şanzıman beyinleri Tübitak destekli projemiz ile imak edilen ve Türkiye’de sadece firmamızda bulunan 4 özel test makinesinde test edilmekte ve test sonuçları mühendislerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

Unutmamak gerekir ki: Şanzıman beyninin sorunsuz olarak  işleyebilmesi için şanzımanın ve tork konvertörünün de sorunsuz çalışması gerekmektedir. Şanzıman içinde veya tork konvertöründe bir arıza var ise beyin onarımı yapılsa dahi şikayetleriniz devam edebilir. Bundan dolayı şanzıman beyin revizyon işlemlerimize sadece aracın diğer aksamları da İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan ana servislerimizde müdahale edildiğinde garantili olarak müşterilerimize sunmaktayız.

Fiesta otomatik şanzıman beyni arızası tespiti için İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret ederek,  aracınıza cihaz bağlayıp arıza tespitini nokta atışıyla bulabiliriz üstelik bu hizmetimizi de size ücretsiz bir şekilde sunmaktayız.

Ford Fiesta Şanzıman Beyni Tamir Fiyatları

Güncel Ford Fiesta şanzıman beyni revizyonu fiyatlarımızı öğrenmek için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi 0850 640 06 85 – Dahili- 17 ve 0552 606 87 84

2 thoughts on “Ford Fiesta Şanzıman Beyni Tamiri

 1. Ali koteb
  Ali koteb / Cevapla 10 Ekim 2023 at 21:43

  Elimde eski aracimdan kalan 2 adet fiesta 2015 1.4 benzinli otomatik vites sanziman beynl var bir deda değiştirmek zorunda kaldim elimde iki adet arizali var.Bunlari alir misiniz?

  • admin
   admin / Cevapla 24 Ocak 2024 at 18:51

   Maalesef bunlar tamir olmadığı için hurda statüsüne geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir