Nissan Qashqai Şanzıman Beyni Tamiri

Nissan Qashqai aracınızda vites geçişlerinde vuruntu, boşa düşme, geç doldurma, çift doldurma gibi arızalarınız varsa muhtemel bir otomatik şanzıman beyni arızası yaşamaktasınız. Nissan Qashqai şanzıman beyni arızası tamiri için doğru adrestesiniz.

Nissan Qashqai araçlarda hangi tip otomatik şanzımanlar kullanılmıştır?

 • 2006-2010 arası 2.0 benzinli modellerde JF011E şanzıman beyni
 • 2006-2013 arası 2.0 dizel modellerde 6 ileri JF613E şanzıman beyni
 • 2012-2013 arası 1.6 benzinli modellerde JF015E şanzıman beyni
 • 2014-2019 arası 1.2 benzinli modellerde JF015E şanzıman beyni
 • 2014-2018 arası 1.6 Dci modellerde JF017E şanzıman beyni
Nissan Qashqai Şanzıman Beyni

Nissan Qashqai Şanzıman Beyni Revizyonu

Firmamızda Nissan Qashqai otomatik şanzıman beyni tamiri JF015E , JF011E ve JF017E modeli için garantili olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte şanzıman beyni tamir işleminin kesin sonuç verebilmesi için, şanzımanın ve tork konvertör veya kavramanın durumundan emin olunması gerekmektedir. Bundan dolayı garantimiz sadece kendi servislerimizde, şanzımana da tarafımızca onarım/kontrol uygulanması durumunda geçerlidir.

JF015E Otomatik Şanzıman Beyni

Garantili Nissan Qashqai Şanzıman Beyni Tamiri

Türkiye’de sadece firmamızda bulunan beyin test makineleriyle Nissan Qashqai araçlardaki otomatik şanzıman beyin ünitelerinin test ve onarımını Atco otomatik şanzıman merkezi olarak garantili olarak yapabilmekteyiz. Şanzıman beyni onarımı esnasında hidrolik ünite tamamen açılarak içerisindeki valfler ve kanallar değişik metotlar ile ölçülmekte, revizyon ve değişim işlemleri bu testlerin sonucunda yapılmaktadır.

JF017E Otomatik Şanzıman Beyni

Şanzıman Beyni Tamirini Nasıl Yapıyoruz?

Şanzıman beyni tamiri işleminde önemli bir adım solenoid valf kontrolü ve tamiridir. Firmamızda gerçekleştirilen revizyon esnasında hidrolik beyin üzerindeki bütün selenoidler, kendilerine özel olarak imal edilmiş test bloklarında araçtaki çalışma koşullarına uygun basınç, sıcaklık, tetikleme değerleri ve süreleri göz önüne alınarak itina ile test edilmektedir. Testi olumlu geçen selenoid valfleri kullanıma sunulurken, testi geçemeyen selenoid valfler yenileri ile değiştirilmektedir.

Hidrolik ünite yenilendikten sonra test edilmiş selenoid valfler gövde üzerine monte edilir. Bundan sonraki etapta onarımı tamamlanan şanzıman beyinleri Tübitak destekli projemiz ile imak edilen ve Türkiye’de sadece firmamızda bulunan 4 özel test makinesinde test edilmekte ve test sonuçları mühendislerimiz tarafından kontrol edilmektedir.

Unutmamak gerekir ki: Şanzıman beyninin sorunsuz olarak  işleyebilmesi için şanzımanın ve tork konvertörünün de sorunsuz çalışması gerekmektedir. Şanzıman içinde veya tork konvertöründe bir arıza var ise beyin onarımı yapılsa dahi şikayetleriniz devam edebilir. Bundan dolayı şanzıman beyin revizyon işlemlerimize sadece aracın diğer aksamları da İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan ana servislerimizde müdahale edildiğinde garantili olarak müşterilerimize sunmaktayız.

Qashqai otomatik şanzıman beyni arızası tespiti için İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret ederek,  aracınıza cihaz bağlayıp arıza tespitini nokta atışıyla bulabiliriz üstelik bu hizmetimizi de size ücretsiz bir şekilde sunmaktayız.

Nissan Qashqai Şanzıman Beyni Tamir Fiyatları

Güncel Nissan Qashqai şanzıman beyni revizyonu fiyatlarımızı öğrenmek için aşağıdaki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Atco Otomatik Şanzıman Servisi 0850 640 06 85 – Dahili- 17 ve 0552 606 87 84

2 thoughts on “Nissan Qashqai Şanzıman Beyni Tamiri

 1. Alper
  Alper / Cevapla 5 Kasım 2019 at 16:47

  Nissan gaşkai 2014 dizeli otomatik aracım da yoğun trafikte durma esnasında titreme şanzıman yağını yeni değiştirdim bir umut belki kesilir dedim ama malesef aynı şekilde titreme devam etmekte

 2. Tuba aydoğdu
  Tuba aydoğdu / Cevapla 30 Ocak 2020 at 11:29

  Nissan qashgai 2012 benzinli son 5-6 aydır göğüsleme yapıyordu hızlanmıyordu vites attığı halde devir düşük kalıyordu aküden dediler onu değiştirdik ,bujileri değiştirdik göğüsleme pek yapmıyor ama zor hızlanıyor gaza bastığımda kayar gibi bir problem oluyor servis önce sıkıntı yok demesine rağmen şimdi şanzıman arızası var diyor .sizce arıza nedir ne kadar tutar ysptırdıktan sonra aynı arızayla karşılaşırsam değecekmi yaptırmaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir