Şanzıman Beyin Testi

Axiline VBT 8000 Valf Karoseri Test Cihazı image

Valf gövdesi test makinaları yapılan onarımlar neticesinde işin doğruluğunu kontrol etmemize olanak sağlayan en önemli cihazlardır.

Otomatik şanzımanlar oldukça karmaşık yapıya sahip oldukları için normal yöntemler ile bu arızaların nedenlerini tespit edebilmek oldukça güçtür. Firmamızda bulunan 3 adet özel tasarım valfbody test makinesi ile düzenlenmiş basınç ve ısıtılmış yağ kullanılarak en zorlu sürüş koşullarını simüle ederek şanzıman beyni testlerini gerçekleştiriyoruz.

Firmamız, tüm yeniliklere açık olmakla birlikte, gerek şanzıman test dinamometresi gerek hidrolik ünite kontrol ve test makinelerimiz ile birlikte bu sektörün vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmış ve test işlemlerini belirli standartlarda yapmaktadır.

3 thoughts on “Şanzıman Beyin Testi

 1. recep GÜLER
  recep GÜLER / Cevapla 18 Nisan 2019 at 15:41

  suzukı swift heçbek 2001 model sanzıman beyninin arızalı olduğunu söylüyorlar araç normalde çalışıyor fakat vitese takınca stop ediyor yani aldığım bilgilerde tok arazalı demek istiyorlar fakat usta beyin diyor bii türlü tamir ettiremedim yardımcı olursanız sevinirim hayırlı işler bol kazançlar usta

  • admin
   admin / Cevapla 19 Nisan 2019 at 11:42

   Recep Bey, eğer beyin arızanız var ise şanzımanınız bir takım arıza kodları atacaktır. Tork probleminiz olduğu teşhisi nasıl bir tespitten sonra yapılmıştır, biraz bilgi verebilir misiniz?

   • Ercan dibekoglu
    Ercan dibekoglu / Cevapla 20 Eylül 2019 at 09:17

    Merhaba 2011 fort kuga 2.0 dizel otamatik aracim var ariza vites sinirli islev veriyor ve vites siralamasi yapmiyor stop edince calistirinca tekrar ariza kalmiyor ama saga donuslerde veya sokak dönüşlerinde tekrar yapiyor aracimi seri kullandigimdada yapiyor bazende devir 1500 oluyor gaz yemiyor ariza verince stop edince ariza gidiyor
    05455278437

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir